Walizka serwisowa W-33 Regulowany wymuszalnik prądowy 0-600A

Przeznaczona do wymuszania regulowanego prądu 0-600 A w obwodach pierwotnych przekładników prądowych lub szynach zbiorczych rozdzielni.

 

 

 

 

ZASTOSOWANIE

Walizka W-33 przeznaczona jest do wymuszania regulowanego prądu 0-600 A w obwodach pierwotnych przekładników prądowych lub szynach zbiorczych rozdzielni. Urządzenie posiada również regulowane wyjście prądowe 0-25 A oraz regulowane wyjście napięciowe 0-230 V AC. Moc wymuszalnika to 1500W. Walizka posiada cyfrowy milisekundomierz, służący np do pomiaru czasu zadziałania zabezpieczeń. Wymiar oraz konstrukcja urządzenia pozwala na pracę zarówno w laboratorium jak i na obiekcie.

 

BUDOWA

 

Walizka serwisowa W-33 została wyposażona w wymuszalnik prądowy o mocy 1500W który pozwala na wygenerowanie prądu rzędu 600A . W urządzeniu zastosowano przełącznik krzywkowy, którym można ustalić czy kierunek płynącego prądu ma być zgodny z fazą zasilająca(poz 1.) lub też odwrócony(poz 2.). Istnieje możliwość pominięcia autotransformatora(poz 3.), wtedy wymuszalnik jest zasilany prosto z sieci. Na front urządzenia dodatkowo wyprowadzono zestyk pomocniczy zamykający się z chwilą załączenia prądu przełącznikiem krzywkowym. Na froncie walizki umieszczone są gniazda ŁS-95 do których należy przyłączyć przewody dostarczone z walizką, o przekroju 95mm2  i długości 3 metrów, zakończone zaciskami krokodylkowymi.

 

 

W urządzeniu zastosowano:

  • cyfrowy milisekundomierz który może służyć do pomiaru czasu zadziałania zabezpieczeń lub pomiaru czasu płynącego prądu.
  • 2 gniazda laboratoryjne "start" i "stop" milisekundomierza oraz 2 x +24V służące do pobudzania wejść transoptorowych start i stop urządzenia.
  • regulowane napięcie wyjściowe autotransformatora 0-230V, które załączanie jest przełącznikiem krzywkowym, który jednocześnie zamyka styk pomocniczy.

 

 
Rys.1 Płyta frontowa
 
 
 

 DANE TECHNICZNE

Napięcie zasilające

Napięcie zasilające UN

230V AC

Dopuszczalny zakres napięcia

od 0,9xUN do 1,1xUN

Pobór mocy

< 1500W

Wyjścia 

Prądowe

 

Napięciowe

0-600A

0-25A

0-230V

Izolacja

Napięcie znamionowe

230V

Wytrzymałość elektryczna

2,5kV; 50 Hz; 1 min.

Stopień ochrony obudowy

IP-40

Dane ogólne

Wymiary zewnętrzne

524/428/306

Wilgotność otoczenia

< 95%

Temperatura pracy

od -5oC do 40oC

Masa

31 kg

 
 

DO POBRANIA

 

 DTR W-33

 DEKLARACJA ZGODNOŚCI

 

*Serwis

Urządzenia wyprodukowane przez firmę Energoaparatura S.A. objęte są standardowo dwuletnim okresem gwarancyjnym.
Serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny wykonywany jest w siedzibie firmy Energoaparatura S.A. w Katowicach.

*Postępowanie ze zużytym sprzętem elektronicznym

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495) zużyty produkt należy zwrócić firmie Energoaparatura S.A. lub oddać firmie zajmującej się utylizacją odpadów elektronicznych.

 

Inquiry
back
Close x
We use cookies to improve your experience. By your continued use of this site you accept such use. To change your settings please see our Privacy Policy cookies..